Palmse mõis ootab õllenäituse avamisele

õllenäitus2Kolmapäeval, 5. juulil kell 15.00 avatakse Palmse mõisa vanas õlleköögis näitus, kus tutvustatakse õlletootmise ajaloo saladusi.

Õlleköök on on olnud kõikides mõisates 19. sajandi keskpaigani igapäevane nähtus, sest õlut jõid kõik, alates lastest ja lõpetades täiskasvanutega. “Alkohol on olnud inimese kultuuri osa juba pikka aega ja läbi näituse soovimegi külastajale näidata õlletoomise saladusi ja milles seisneb õlle võlu” kirjeldab näitust selle kuraator ja SA Virumaa Muuseumid juhataja Ants Leemets.

Palmses oli teadaolevalt õlleköök olemas juba 18. sajandi alguses, aga tõenäoliselt ka varem. “Õlleköök on ajalooline maja, mis lisab mõisale atraktiivsust ja täiustab mõisakompleksi väga palju ning külastaja saab õlleköögis ka õlut degusteerida.” sõnas Maie Urbas.

Muuseumi vanemteaduri Uno Trummi sõnul andis õlle valmistamine hoogu põlluharimisele, sest, et metsikut otra õlle valmistamiseks enam ei jätkunud ning õlut hakati valmistama oluliselt varem kui leiba .

Näituse kunstilise poole eest kandis hoolt tuntud filmi -ja teatrikunstnik Toomas Hõrak. Näitus avatakse pidulikult 5. juunil kell 15.00 Palmse mõisa õlleköögis.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s