3 thoughts on “Uno Trumm: Šoti kamber Rakvere linnuses

 1. Aga see stoori, et mingi seltskond Rakveres ühte majja kinni pandi ja majale tuli otsa tömmati!?Oli vist ka selle tüli paiku? Oi, kuidas tahaks teada, mis selle maja asemel nüüd on?

  Like

  • Uno Trumm: Paraku mahtus lühivideosse šotlaste martüüriumist ainult väga lihtsustatud version. Pikemalt saab sellest lugeda väljaandest SA Virumaa Muuseumid Toimetised 2015. Toimetisi saab küsida Sihtasutuse kontorist. Seda, kus asus nimetatud maja, ei tea tõenõoliselt mitte keegi ega oska seda kätte näidata… Pigem ei asunud see kusagil Teatrimäel ega Pika tänava ääres, sest mõlemad piirkonnad olid linnuses olevate venelaste suurtükkide laskeulatuses. Kuna Vallikraavi tänava poolsel küljel oli soine ala, siis ilmselt sealgi mitte. Minu väga isikliku ja faktidele ning teadaolevatele tõsiasjadele mittetugineva arvamuse kohaselt võis Rootsi sõjaväe laager olla linnusest vaadatuna teisel pool Soolikaoja ehk siis veetõkke taga…

   Like

 2. Tänan vastamast!
  Seega see maja võis asuda kusagil kesklinna kandis? Ma olen suur linnuse fänn ja mul on igasugu raamatuid ning brožüüre (kõik läbi loetud) aga ma siiski lootsin, et Virumaa Muuseumis teatakse rohkem, kui trükistes välja antud! Väga kahju tegelikult, et selle maja asukohta ei tea, see paik oleks kah kindlasti ju mingil määral kõva turismimagnet.
  Mis puudutab aga seda, et sakslased raha pärast need shotlased maha löid, siis ei saa ju seda neile ka eriti ette heita! Üks asi on, et võõrtööjõud tuleb võtab osa su tööst endale aga teine asi, et nad saavad ka kogu su töötasu endale … see on juba väga paha.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s